Vereniging voor OverheidsManagement

reuringflyers

Reuring!Café | Hergebruik van gejatte samenwerking

ReuringCafe_-_1904__-_Hergebruik_van_gejatte_samenwerkingEconomische omstandigheden vragen om slim (her)gebruik van kennis en ervaring. De rijksoverheid wordt alsmaar compacter en gemeentelijke organisaties verliezen ook hun vet. Waar organiseren we de faciliterende en organiserende taak? E-Dienstverlening voor burgers vanuit de overheid kan, maar we hebben de overheid nu amateuristisch georganiseerd. We organiseren telkens onze eigen machteloosheid. Onze eigen bestuurlijke drukte. Rijksoverheid, provincies, gemeenten en waterschappen: we lopen elkaar voor de voeten. Samenwerking, doe het dan ook samen.

Autonomie betekent ook gewoon verbindingen maken. Kennisdeling berust meestal op toeval. Wie ken je en wie doet mee? Gaan we alleen samenwerken als het echt moet of kunnen we vanuit een positieve manier de samenwerking opzoeken? De animo om een oplossing van een andere te adopteren, blijft gericht. Wie inspireert jouw ‘kopieergedrag’? gemeenten lijken ongevoelig voor Haagse argumenten. Naarmate gemeenten meer moeten, lijken ze minder te willen. Bedrijfskundige argumenten vinden beperkt weerslag. Welke omstandigheden maken dat je bij een ander gaat kijken om te leren, en wellicht jezelf nomineert voor de ‘best gejat’? hoe kunnen de bestuurders, managers en ondersteunende clubs hierin aanjagen? Oftewel: hoe gebruiken we positieve drijfveren om niet meer te hoeven hopen op toeval om te leren?

Het vijfde seizoen Reuring!Café gaat op zoek naar de realisatie van daadwerkelijke vernieuwing en legt de nadruk op de vraag hoe goed zijn we eigenlijk? Met steeds gasten die de vernieuwing meemaken of de processen en resultaten waarnemen, en er een bijzonder licht over kunnen werpen. Bij deze zoektocht naar de vernieuwende overheid als geheel zijn uw ervaringen en inzichten meer dan welkom! Draag bij aan het debat.

Host is Tof Thissen, directeur van KING - Kwaliteits Instituut Nederlandse Gemeenten - en Eerste Kamerlid voor GroenLinks. Onze speciale gasten zijn Han Polman, burgemeester Bergen op Zoom, Winnie Sorgdrager, Lid van de Raad van State, Bas van der Veldt, CEO van AFAS ERP Software, en Harry van Dorenmalen, Directeur IBM Europa.

Reuring!Café richt zich op het informeel samenbrengen van ambtenaren. Tijdens dit Reuring!Café verzorgt de huisband van het Ministerie van Algemene Zaken, de 'Wizardz of AZ' de muziek. Mark Frequin, DG bij het ministerie van BZK, is onze presentator.

Bezoekers bij het Reuring!Café zijn ambtenaren die voorop gaan in de vernieuwingen bij de overheid. Ben jij dat? Aanmelden kan via www.vom-online.nl. Toegang alleen met (gratis) toegangsbewijs.
 
You are here: Home Hergebruik van gejatte samenwerking